Компетентні батьки - щаслива дитина

Дитинство — пора чудес і мрій. Дорослі називають дитинство «золотим часом» і нерідко застосовують епітети щасливе, радісне, веселе. Чи щасливі сучасні діти? Вони живуть в інформаційно насиченому світі, часом стикаються із фактами людської жорстокості й байдужості, агресією однолітків. Натомість — мають пізнавати неповторність природи, різноманіття рукотворного світу й красу людяних взаємин.
    Кожна дитина має народитися й зростати здоровою та щасливою, а головне завдання батьків і педагогів — дати їй велике людське щастя. Щоб дитина стала щасливою, треба:
  • навчати її радіти та співчувати;
  • формувати позитивне ставлення до праці дорослих;
  • виховувати повагу до людей праці;
  • спонукати берегти результати людської праці;
  • заохочувати турбуватися про інших;
  • розвивати уміння творити красу.

Дошкільна освіта є важливим етапом для цілісного розвитку дитини. Нині її зміст органічно пов’язаний з ідеями Нової української школи: він забезпечує наступність між дошкільною та початковою освітою в умовах шкільної реформи.

В Україні дошкільна освіта є обов'язковою частиною у системі безперервного навчання. Відповідальність за навчання дитини у дитсадку несуть її батьки або особи, які їх замінюють, та навчальні заклади, де діти перебувають.

Рекомендовано Міністерством освіти і науки України

Програми освіти дітей раннього та дошкільного віку
 розроблені відповідно до нової редакції Базового компонента дошкільної освіти